fbpx
Gabinet Kosmetyczny Olivia | Laser sPTF
15564
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15564,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,transparent_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Laser sPTF

Grupa zabiegów PTF (Potassium-Titanyl-Phosphate) przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn, którzy odczuwają dyskomfort spowodowany nadmiernym, uciążliwym, mocnym, ciemnym owłosieniem, popękanymi naczynkami na twarzy i skórze ciała, przebarwieniami po-słonecznymi i hormonalnymi, trądzikiem różowatym i młodzieńczym. Zabiegi te wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym.

Zabieg sPTF

Zabieg przeprowadzany jest w pełnym komforcie. Odczucia pacjenta zależne są od indywidualnego progu bólu oraz rodzaju zabiegu. Można odczuwać podczas zabiegu pieczenie, kłucie i mocne ciepło. System chłodzący sprawia jednak, że zabieg jest możliwie najbardziej komfortowy. Zabiegi wykonuje się w seriach od 3-6 powtórzeń średnio co 2-6 tygodni w zależności od rodzaju zabiegu. Miedzy zabiegami należy ściśle przestrzegać zaleceń.

Zakres zabiegów:

Usuwanie Owłosienia

Światło sPTF penetruje w głąb naskórka do skóry właściwej, gdzie jest selektywnie absorbowane przez mełaninę oraz włosy i cebulki włosów. Tworzy się efekt „fototermalny”, energia jest kierowana do korzenia włosa, podnosząc temperaturę melaniny.

Fotoodmładzanie

Światło sPTF aktywuje fibroblast dla produkcji nowego kolagenu oraz włókien elastyny, wygładzając skórę oraz przywracając jej elastyczność. W tym samym czasie efekt „fototermalny” wytworzony przez światło sPTF wspomaga mikro cyrkulację oraz ukrwienie. Jest to zabieg polegający na odmłodzeniu przy pomocy światła. Używane do tego celu jest światło o odpowiedniej długości fali , które pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych. Dzięki nim zmienia się jakość skóry, owal twarzy unosi się, skóra jest wyraźnie młodsza, napięta, efekt „liftingu bez skalpela”. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt. Światło emitowane przez laser usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca i/lub chorób skóry. Bardzo dobre efekty przynosi łączenie zabiegu laserowego z mikrodermabrazją, falami radiowymi i mezoterapią. Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w tygodniu.

Leczenie Trądziku

Specjalne spektrum światła sPTF penetruje skórę oraz absorbowane przez porfirynę uwalnia monomorfizm oksyanionów, który efektywnie zabija bakterie powodujące trądzik.

Zamykanie Naczynek

Energia światła sPTF jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana w ciepło, które koaguluje naczynie. Z czasem organizm wydali zamknięte naczynia.

Redukcja Przebarwień

Światło sPTF działa selektywnie na miejsca problemowe, likwidując pigment tylko w ognisku przebarwienia, nie niszcząc przy tym zdrowej tkanki. W efekcie niechciane plamy ulegną złuszczeniu.

Galeria