fbpx
Gabinet Kosmetyczny Olivia | Piercing
15591
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15591,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,transparent_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Piercing

Bezpieczne kolczykowanie nietypowych części ciała (w naszym gabinecie mowa o brwi , pępku , skrzydełku nosa) wymaga absolutnego reżimu sanitarnego i fachowej wiedzy na temat budowy skóry , przyległych tkanek podskórnych , przydatków oraz przeciwwskazań do wykonania zabiegu ze strony personelu.

 

Kolczykujemy tylko skórę zdrową i osobę zdrową. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy staranny wywiad , wykluczamy przeciwwskazania , ostrzegamy przed ewentualnymi komplikacjami i dyskomfortem związanym z naruszeniem skóry  i obecnością ciała obcego w świeżej ranie (bolesność , obrzęki , nieznaczne sączenie , czasem utrudnienia w funkcjonowaniu) i prosimy o pisemną zgodę na zabieg .

 

Do zabiegu używamy jednorazowych podkładów , sterylnych rękawic  , kolczyków przeznaczonych do kontaktu z naruszona ciągłością tkanek , w sterylnych opakowaniach otwieranych w czasie zabiegu , narzędzi sterylizowanych w sterylizatorni szpitalnej , środków dezynfekcji skóry i powierzchni  zalecanych przez organy kontroli sanitarnej. Po zabiegu upewniamy się o dobrym samopoczuciu klienta , instruujemy ponownie co do pielęgnacji po zabiegu w domu i wręczamy zalecenia na piśmie. Materiały skażone zabezpieczamy w specjalnych pojemnikach do utylizacji , a narzędzia po dezynfekcji są kierowane do sterylizacji.

Przeciwwskazania do piercingu:

-infekcja (np. przeziębienie , gardło , zęby…

-infekcje wirusowe (zapalenia wątroby , aids..)

-stany zapalne

-obniżona krzepliwość krwi

-cukrzyca (utrudnia proces gojenia)

-pieprzyki , znamiona w okolicy zabiegu

-stany obniżonej odporności

-uczulenie na metale

-przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (np.ASPIRYNA!)

-podejrzenie o niedostatecznej higienie codziennej klienta

-stan po spożyciu alkoholu (zdarza się dla „znieczulenia” i pokonania strachu przed zabiegiem…)

-skłonność do bliznowców

-nowotwory

W razie jakichkolwiek  wątpliwości przed zabiegiem , bądź przedłużającym się gojeniem- należy skonsultować się z lekarzem.

 

Zdajemy sobie sprawę , że powyższy tekst nie brzmi jak apetyczna reklama . Traktujemy jednak zabieg szalenie poważnie w trosce o Państwa bezpieczeństwo.

 

Jeśli nie ma przeciwwskazań , a jest pragnienie upiększenia ciała i oryginalnego wyglądu- zapraszamy na bezpieczny zabieg.